Kara yollarında durum: Bayramda geçişler ücretsiz

Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre, Kurban Bayramı dolayısıyla 24 Haziran Cumartesi saat 00.00’dan 3 Temmuz Pazartesi saat 07.00’ye kadar Karayolları Genel Müdürlüğünce işletilen otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet köprüleri ücretsiz kullanılabilecek.

Tekirdağ-İstanbul yolunun 7-9. kilometrelerinde heyelan çalışması nedeniyle ulaşım kuzey yoldan gidiş-geliş olarak sağlanıyor.

İzmir-Aydın Otoyolu’nun Aydın-İzmir istikameti 88-89. kilometrelerinde üstyapı onarım çalışması sebebiyle trafik akışı sol ve orta şeritten devam ediyor.

Ankara Çevre Otoyolu’nun Çankaya-Kıbrısköyü kavşakları 1-5. kilometrelerinde üstyapı onarım çalışması dolayısıyla Samsun istikameti trafiğe kapatıldı. Bu kesimde ulaşıma Konya Kavşağı istikametinden iki yönlü ve kontrollü izin veriliyor.

Aydıncık-Silifke yolunun 25-28. kilometrelerinde (Büyükeceli-Yanışlı kesimi) patlatmalı yapım, Çorum-Mecitözü-Amasya yolunun 5-7. kilometrelerinde de diğer yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sürdürülüyor.

Trabzon-Gümüşhane yolunun 28-31. kilometrelerindeki yapım çalışması sebebiyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü gerçekleştiriliyor.

Fethiye-Seydikemer-Kaş yolunun 20-39, Yenişehir-Bilecik yolunun 0-16. ve Karabük-Kastamonu yolunun 9-11. kilometrelerindeki yapım çalışmaları dolayısıyla söz konusu kesimlerde ulaşım kontrollü sağlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir