İsrailli yaralı askerler Netanyahu ile görüşmeyi reddetti

İsrail’in başkenti Kudüs’te Netanyahu, Gazze Şeridi’ndeki kara harekatında yaralanan askerlerle görüşmek üzere Batı Kudüs’teki Hadassah Hastanesinin rehabilitasyon bölümünü ziyarete geldi. Kanal 13 televizyonunun haberine göre, Yaralılardan bazıları Netanyahu ile görüşmeyi reddetti.

Yaralı askerlerden Or Schneeberg, X platformundan yaptığı paylaşımda, “Hadassah’taki rehabilitasyon bölümündeyim. Netanyahu bu gece beni ziyarete geliyor ve sorumlu kadınlardan biri bana onun odama gelmesini isteyip istemediğimi sordu. Tabii ki ‘hayır’ dedim.” ifadesini kullandı.

İsrailli 18 yaralı askerin bulunduğu bölümden 15’inin Netanyahu’nun kendisinin odasına girmesini istemediğinin ortaya çıktığını aktaran Schneeberg, “(Netanyahu liderliğindeki) Likud partisinin kalesi Kudüs’teyim. Değişim hissediliyor. (Likud yönetimi) dönemi sona erdi.” değerlendirmesinde bulundu.

Öte yandan Hadassah Hastanesinden yapılan yazılı açıklamada, bazı askerlerin Netanyahu ile görüşmeyireddettiği yönündeki haberlere yer verilmedi.

Açıklamada, Netanyahu’nun, hastaneyi akşam ziyaretettiği ve kendisini “büyük bir coşku ve sıcaklıkla” karşılayan yaralıların arasından geçtiği ve onlara, İsrail devletinin birlik içinde olduğunu ve tam zafere ulaşmaya kararlı olduğunu vurguladığı ifade edildi.

Kanal 13 televizyonunun 20 Aralık’ta yayınladığı haberinde de Netanyahu’nun, Gazze Şeridi’ndeki kara harekatında yaralanan askerlerle görüşmek üzere Tel Aviv yakınındaki Sheba Sağlık Merkezi’nin rehabilitasyon bölümünü ziyaretettiği ve yaralılardan bazılarının Netanyahu ile görüşmeyireddettiği belirtilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx