Ilısu Barajı gölünde batan sandal hakkında açıklama

Siirt’te akşam saatlerinde kent merkezine yaklaşık 13 kilometre mesafede bulunan Botan Vadisi Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı havzasında 8 kişi sandala binerek açıldı. Baraj gölünde gezintiye çıkan 8 kişinin bulunduğu sandal henüz bilinmeyen nedenle battı. Sandalın battığını görenler durumu yetkililere bildirdi.

GÖRGÜ ŞAHİTLERİ 8 KİŞİYİ GÖLDEN KURTARDI

Suya düşen 8 kişi çevredekilerin de yardımıyla kurtarılarak, kıyıya ulaştırıldı. Olay yerine jandarma, 112 Acil Sağlık, UMKE jandarma ve AFAD ekipleri sevk edildi.

Kurtarılan kişiler kontrol amaçlı Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. AFAD İl Müdürü Cahit Akkoyun, ihbar üzerine bölgeye geldiklerini belirterek, suya düşen 8 kişinin kurtarıldığını söyledi.

“ÇOK ŞÜKÜR KAYBIMIZ YOK”

Akkoyunlu, herhangi bir olumsuzluğun bulunmadığını ifade ederek, “AFAD, jandarma, UMKE ve ambulanslar olmak üzere hepimiz buraya intikal ettik. Burada gördüğümüz kadarıyla sandal tarzı bir deniz taşıtına 8 kişi binmiş ve karşıya geçmek istemişler ancak alabora olması sonucunda suya düşmüşler. Kendi imkanlarıyla ve buradaki vatandaşlar tarafından çıkarılmıştır. Herhangi olağanüstü bir şey yok. Çok şükür kayıp ve yaralımız yok” dedi.

 

KAYNAK: AA, DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir