David Bowie’nin el yazısı şarkı sözleri açık arttırmada: İşte beklenen fiyatı

Söz yazarı ve şarkıcı David Bowie’nin el yazısı şarkı sözleri, ölümünden yedi yıl sonra açık artırmaya çıkarılıyor. 2016’da 69 yaşında karaciğer kanseri nedeniyle hayatını kaybeden Bowie’nin ‘Rock ‘n’ Roll Suicide’ ve ‘Suffragette City’ adlı eserlerinin el yazısıyla yazılmış sözlerinin açık artırmada 126 bin dolara kadar satılması bekleniyor.

İki şarkı, Bowie’nin 1972 tarihli ‘The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars’ adlı albümünde yer alıyor. Bowie’nin düzeltmelerini, taslaklarını ve notlarını içeren sayfa, Omega Müzayede Evi aracılığıyla satışa sunulacak.

Müzayedede satılacak hatıra eşyalar, bir serginin parçası olarak 2013’ten 2018’e kadar dünyanın farklı yerlerinde sergilenmeden önce Londra’daki V&A Müzesi tarafından sergilendi.

David Bowie’nin ‘Starman’ adlı şarkısına ait el yazısı sözler, daha önce 208 bin dolara alıcı bulmuştu. Geçen yıl Bowie’nin müzik kataloğu, Warner Chappell Music tarafından 250 milyon dolara satın alınmıştı.

Warner Chappell Music’in CEO’su Guy Moot, “Bunlar sadece sıra dışı şarkılar olmakla kalmıyor, modern müzik tarihini sonsuza dek değiştiren mihenk taşları olma özelliği de taşıyor” demişti.

Satışta ayrıca daha önce Oasis’ten Noel Gallagher’a ait olan ve ‘She’s Electric’, ‘Going Nowhere’, ‘Step Out Tonight’, ‘Rockin’ Chair’ ve ‘Champagne Supernova’ şarkılarının sözlerini içeren bir şarkı sözü kitabı da yer alıyor.

1971’de ölen The Doors grubunun solisti Jim Morrison’ın el yazısıyla yazılmış sözlerinin yanı sıra çeşitli müzisyenlerin gitarları, amfileri ve müzik notalarını içeren bir sayfa da satışa sunuluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx