Bitcoin Milyoneri ve Bu Altcoin Mucidi Ölü Bulundu!

Yönlendirme tabanlı kripto projesi ONFO coin’in kurucu ortağı ve Bitcoin milyoneri Dr. John Forsyth’in silahla vurularak öldürüldüğü haberi kripto camiasını yasa boğdu. Forsyth’in 21 Mayıs’ta Cassville, Missouri’deki Mercy Hastanesi’ndeki vardiyasına gelmemesi üzerine yakınları tarafından kayıp olduğu bildirilmişti. Ailesi Forsyth’in bulunması için sosyal medyada bir çağrı başlatınca endişeler arttı. Zira Forsyth dakikliği ve işine olan bağlılığıyla tanındığı için ortadan kaybolması endişeleri arttırdı. İşte detaylar…

Bitcoin milyoneri, hayatını kaybetti

28 Mayıs’ta yetkililer Forsyth’in aracını hastaneden bir milden daha az bir mesafede park halinde buldular. Kilitli olmayan sedanın içinde cüzdanı, pasaportu, dizüstü bilgisayarı ve iş evrak çantası bulundu. Bununla birlikte, Forsyth’in her zaman yanında bulundurduğu bilinen cep telefonları da içeride bulundu ve bu alışılmadık bir durum olarak değerlendirildi. Kayboluşunu çevreleyen gizemli koşullara rağmen, kolluk kuvvetleri o anda cinayetten şüphelenmedi. John’un küçük kardeşi Richard Forsyth, aracında bulunan kanıtlara dayanarak John’un ayrılmayı planlamış gibi görünmediğini belirtti.

Ne yazık ki, 30 Mayıs’ta John Forsyth’in cesedi, bilinen son konumunun yaklaşık bir saat güneyinde bulundu. Görünürde bir kurşun yarası ile bulunmuştur. Yerel yetkililer, ölümünde cinayetin bir etken olduğuna inanılmadığını belirtiyor. 49 yaşındaki Forsyth, 2020 yılında kardeşi Richard ile birlikte ONFO coin’i kurmuştu. Kripto projesi, “ağ madenciliği” olarak adlandırdığı bir kavram olan platforma başkalarını yönlendirdikleri için kullanıcıları madeni paralarla ödüllendirmeyi amaçlıyor.

Forbes da Forsyth’i milyoner listesine eklemişti

ONFO coin, 2021’de YouTube’da yayınlanan “THE US DOLLAR IS DOOMED” başlıklı bir video da dahil olmak üzere tanıtım videolarında ABD dolarının potansiyel düşüşünü vurgulayarak dikkatleri üzerine çekti. Ancak platformun kanalında yakın zamanda herhangi bir güncelleme yapılmadı. 2020’de Forbes tarafından “Bitcoin milyoneri” olarak adlandırılan John Forsyth, matematik alanında güçlü bir geçmişe sahipti. Bitcoin ve Blockchain teknolojisini erken benimsemişti.

Ne yazık ki, Forsyth’in zamansız ölümü, gizemli koşullar altında vefat eden kripto savunucuları ve kurucuları listesine eklenmekte. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi geçtiğimiz Nisan ayında, Cash App’in yaratıcısı ve Square’in eski teknoloji şefi Bob Lee bıçaklı bir saldırı sonucu öldürülmüştü. Yetkililer bu olayda bir kişiyi tutukladı. Ancak saldırının arkasındaki nedeni açıklamadı. John Forsyth’in kaybı kripto topluluğu tarafından üzüntüyle karşılandı. Sektöre yaptığı katkılar hatırlanacak. Ölümünü çevreleyen koşullarla ilgili soruşturmalar devam ediyor. Ancak, arkadaşları, ailesi ve meslektaşları cevapları bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir