Zidane’dan tarihi itiraf geldi

Fransız futbolunun efsane isimlerinden Zidane Zidane, 50. yaş gününe özel L’Equipe’ye özel bir röportaj verdi.

Bir gün Fransa Ulusal Grubu’nu çalıştırmak istediğini söyleyen Zidane, “Fransa ile işim bitmedi” kelamlarını kullandı.

PSG ile isminin geçmesi sorulan genç teknik adam, “Bir teknik yönetici olarak asla asla dememelisiniz. Futbol oynadığım devirde birçok ekibe gidebilirdim fakat teknik yönetici olarak birebir şey kelam konusu değil. Teknik yönetici olarak gidebileceğim 50 kulüp yok yalnızca 2-3 seçenek var. Şayet bir kulübe gidersem, bu kazanmak için olur. Bunu alçak gönüllükle söylüyorum. Bu yüzden her gruba gidemem” dedi.

“İngilizce anlayabiliyorum fakat konuşamıyorum”

Daha evvel Manchester United ile isminin geçmesi sorusuna karşılık veren Zidane, “İngilizce’yi anlayabiliyorum fakat gereğince akıcı konuşamıyorum. Çalıştırdığı ekibin ülkesinin lisanını konuşamayan teknik yöneticiler olduğunu biliyorum lakin ben farklı bir biçimde çalışıyorum. Kazanmak için birçok faktör devreye giriyor, bu global bir durum. Fakat ben kazanmak olan gereksinimim olan şeyi biliyorum” diye konuştu.

“Şaşırmadım”

Real Madrid ile üst üste 3 defa Şampiyonlar Ligi’nde zafere ulaşması sorulan Zinedine Zidane, “Şampiyonlar Ligi’ni kazanmak asla baht değildir. Bu güç bir iştir. Mecnun üzere çalıştım. Oyuncularım bana ve ben oyuncularıma inandım, şaşırmadım zira her şeyimi verdim” değerlendirmesini yaptı.

“Fantastik bir şey…”

Real Madrid ile 2017 yılında La Liga’yı ve Şampiyonlar Ligi’ni kazanarak double yapılması sorulan Zidane, “Şampiyonlar Ligi’ni kazanmak fantastik bir şey ancak bütün bir dönemden sonra en hoş şey La Liga’yı kazanmak. Şampiyonlar Ligi’ni kazanmak itibarlı, birçok ekibi Şampiyonlar Ligi’ni kazanmayı tercih eder, fakat La Liga’yı kazanmanın zorluğu… O yıl her iki turnuvayı da kazanmak çok büyük bir şeydi” kelamlarını sarf etti.

Bugün Real Madrid ile bağlantısı sorulan Zidane, “Elimden geldiğince Santiago Bernabeu’ya gitmeye çalışıyorum. Locam var, çocuklarım ve arkadaşlarım da bundan hoşlanıyor. Liverpool ile Şampiyonlar Ligi finalini de Stade de France’da izledim” değerlendirmesini yaptı.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.