Zamlardan şikayet edenlere ‘açgöz’ dedi, insanlara ucuz beslenmeyi önerdi: “Patlıcan 20 liraya doyurur, et 300 liraya. İkisiyle de karnın doyuyor mu”

Ekonomiyle ilgili “Bazı vatandaşlar ‘Ne TOGG alacak param var ne soğan alacak param var’ diyor” sorusunun yöneltildiği röportajda vatandaşlar ekonomiyi övdü. GUGE TV isimli Youtube konuşan bir vatandaş şunları söyledi:

“Onlar tamamen farazi konuşuyor. Yoksulluk gözlerimizde var bizim .Aslında doyumsuzuz, doyumsuz bir milletiz.”

Muhabir vatandaşa bu sözler üzerine “Sen yoksulluk çekiyor musun?” diye sordu. Vatandaş “Çekiyorum” yanıtını verdi. Muhabir tekrar “Peki doyumsuz musun abi?” diye sorunca ise “Doyumsuzum. Bu kadar basit.” şeklinde cevapladı.

Başka bir vatandaş ise şunları söyledi:

“Açgözlü olduk. Yetmez oldu. Eskiden zeytin yiyorduk, ekmek yiyorduk. Şimdi 10 çeşit var, yine yetmiyor. 10 çeşit olunca 20’sini istiyorsun. Aç bir millet olduk, açgöz olduk, nankör olduk Avrupa’ya özendiğimizden. Karın doyurmak var. Patlıcan kavurması ye, 20 liraya doyur. Pirzola ye, 300 liraya doyur. İkisiyle de karın doyuyor mu? Doyuyor. Ama biz her zaman biraz daha iyileri. Teknolojide ileri gidelim derken biz hiçbir yerde gidemedik.”

Bir diğer vatandaş da bu sözleri destekleyerek “Ekonomi çok güzel. Yoksulluk falan yok. Pazarı görüyoruz.” diye konuştu.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir