Yunus Akgün: Stadı dolduralım, şampiyon olacağız inşallah

Sigma Olomouc ile oynanan maçta 1 gol ve 1 asistle yıldızlaşan Galatasaray’ın genç yeteneği Yunus Akgün, “Galatasaray formasıyla yine alanda olduğum için tekrar bu formayı giydiğim için ve gol attığım için çok memnunum. İnşallah Galatasaray’a çok katkı sağlamak istiyorum, şampiyon olmak istiyorum, istiyoruz” dedi.

Galatasaray’ın Avusturya kampındaki üçüncü hazırlık maçında Çekya’nın Sigma Olomouc kadrosunu 2-0 mağlup ettiği müsabakanın akabinde açıklamalarda bulunan sarı-kırmızılı futbolcu Yunus Akgün, “Kazandığımız için çok mutluyuz” diyerek kelamlarına başladı.

Yunus, gol attığı için çok memnun olduğunu söz ederek, “İlk iki maç istediğimiz sonuçları alamamıştık. Çok sıkıntı ve ağır antrenmanlar yapıyoruz. Dönem başları çok sıkıntı idmanlar oluyor. Bu maçlar bizim için test tabi ki. Galatasaray her vakit kazanmak için alanda olur. Bugün kazandığımız için memnunuz. Okan hocamızla, grubuyla de topluluğumuzdaki Birinci galibiyetimizi aldık, güzel olsun. İnşallah birçok kaç galibiyetler alırız. Galatasaray formasıyla tekrar alanda olduğum için ve gol attığım için çok memnunum. İnşallah Galatasaray’a çok katkı sağlamak istiyorum, şampiyon olmak istiyorum, istiyoruz. Çok daha uygun bir Galatasaray olacak inşallah. Yavaş yavaş kondisyonumuz oturacak yerine ve daha uygun bir ekip olacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

“GEÇEN YILKİ PERFORMANSIMIN ÜSTÜNE ÇIKMAK İSTİYORUM”

Kariyer maksatları hakkında da konuşan Akgün, “Şu an bir gaye koymadım lakin tabi ki hedeflerim var. Şu anda yalnızca tek odağım kendimi bir an evvel üste çekmek ve Galatasaray’a katkı sağlamak. Geçen yılki performansımın üstüne çıkmak istiyorum” açıklamasında bulundu.

Serbest vuruşlarda savlı olup olmadığı ile ilgili gelen soruya ise Yunus Akgün, “Biz Kerem ile aslında arkadaşlığımız çok düzgün. Geçen maçta da yorgun olduğum için birbirimizle konuşmuştuk. Kim daha kendini uygun görürse o vuruyor. Bazen ben vuracağım, bazen kerem vuracak” formunda konuştu.

Yeni transfer Oliveira hakkında da konuşan Yunus, “Çok deneyimli bir oyuncu, bize çok yardımcı oluyor. Her vakit konuşuyuz. Bizim için çok kıymetli bir oyuncu. Bence bugün performansı pek düzgündü. Birinci maçı, yeni geldi. Daha da alışacağız birbirimize. Daha hoş sonuçlar alacağız inşallah” dedi.

“BU SENE ŞAMPİYON OLACAĞIZ İNŞALLAH”

Geçen dönemi unutturmak istediklerini belirten Yunus, “İstemediğimiz bir dönemdi. Galatasaray her vakit alana kazanmak için çıkar, şampiyonluk için çıkar. Bize her vakit dayanak olsun taraftarlarımız ve dayanak olmayı bırakmasınlar. Lig maçlarında her vakit yanımızda olsunlar. Stadı dolduralım, bu sene şampiyon olacağız inşallah” tabirlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.