Ünlü Şirket, PEPE ve Elindeki Bu Altcoinleri Sattı!

Kripto para balinası olan ünlü bir girişim şirketi Master Ventures, PEPE ve diğer meme coinlere yönelik heyecandan faydalanmış gibi duruyor. On-chain verilere göre Şirket, portföyündeki üç meme coin’i sattı. İşte detaylar…

Master Ventures’tan PEPE, WOJAK ve SPONGE satışı

Blockchain tabanlı bir startup stüdyosu ve fonu olan Master Ventures, raporlara göre PEPE, WOJAK ve SPONGE’u sattı.  Şirket, öncelikle, toplam 770 bin dolar karşılığında 352 milyar PEPE’yi sattı. Şirket, elindeki PEPE’leri daha düşük bir fiyattan satın aldığından, kâr elde etti. Master Ventures, PEPE satışı sonucu 470 bin dolarlık kâr yaptı.  Diğer yandan şirket 34 bin dolarlık kâr ile 423 milyon WOJAK’i, 10 bin dolarlık kâr ile de 15 milyon SPONGE’u sattı.  Yani şirket, toplamda 500 bin doların üzerinde kâr elde etti.

Master Ventures’ın meme token varlıklarını sattığı haberi, meme coin’in tüm zamanların en yüksek seviyesinden neredeyse yüzde 100 oranında düşmesi ile geldi. PEPE’nin fiyatındaki düşüşün ardından bugün, coinin piyasa değeri de 1 milyar doların altına düştü. Sonuç olarak PEPE’nin piyasa değeri 300 milyon doların üzerinde değer kaybetti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi 1.21 milyar dolarlık piyasa değeri 800 milyon dolara geriledi. Son 24 saat içinde PEPE yüzde 17’den fazla değer kaybederek 0.000001919 dolardan işlem gördü. Buna karşılık, Binance’in coin’i listelemesinin hemen ardından 8,7 trilyon PEPE token’ı satın alan dört balina hala pozisyonlarını koruyor.

https://twitter.com/lookonchain/status/1655448769205538821

Lookonchain, bu balinaların kazançlarının 100.000 kattan fazla arttığını belirtti. Ayrıca platform, balinaların şimdiye kadar elde ettikleri önemli getirileri ortaya koyuyor. Zira en yüksek boğa koşusu sırasında, PEPE, birkaç yatırımcıyı milyoner yaptı.  Blockchain analiz firması Santiment, PEPE traderlarının kârlarını Ethereum’a dönüştürdüğünü bildirdi. Firmaya göre, ağdaki aktif mevduatların 5 Mayıs’ta 20.000’in üzerine çıkarak 18 ayın en yüksek seviyesine ulaşmasının nedeni buydu.

Diğer balinalar da satışa hazırlanıyor olabilir

5 Mayıs’ta blockchain dedektifi Lookonchain, 422 ETH ve 200.000 USDC ile 4,23 trilyon PEPE token satın alan bir balinanın bunu Binance’e gönderdiğini bildirdi. O dönemde balinanın elde ettiği kârın 14,5 milyon dolar civarında olduğu tahmin ediliyordu. Sonuç olarak, başka bir balina olan Master Ventures, tüm varlıklarını 770.000 dolar karşılığında sattı. Böylece yaklaşık 470.000 dolar kâr elde etti. Balina ayrıca elinde bulundurduğu WOJAK ve SPONGE gibi diğer meme coinlerini 44.000 dolarlık kârla sattı. Genel olarak, Master Ventures’ın meme token varlıklarını satması, dikkat çekti. Bu durum, piyasa koşulları dalgalanmaya devam ederken, bu varlıklara yönelik duyarlılığın değiştiğine işaret ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir