Ümit Özdağ hakkında kabahat duyurusu!

Özdağ’ın açıklamalarının, basın ve tabir özgürlüğü sonlarını aştığı, kamu güvenliğini tehlikeye düşürecek mahiyette olduğu, halkı yabancılara karşı kin ve tahrike yönlendirdiği belirtildi.

Alınan bilgiye nazaran, İçişleri Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü ile Göç Yönetimi Başkanlığının kabahat duyurusu dilekçeleri, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Parlamenter Kabahatleri Soruşturma Ofisine ulaştı.

Özdağ’ın toplumsal medya hesabında yaptığı açıklamaların yanı sıra yazılı ve görsel medyaya yansıyan değerlendirmelerine yer verilen dilekçelerde, sığınmacılar üzerinden toplumsal barış ve huzurun amaç alındığı belirtildi.

Ümit Özdağ’ın açıklamalarının basın ve tabir özgürlüğü hudutlarını aştığı savunulan dilekçelerde, “Söz konusu açıklamaların, halkı yabancılara karşı kin ve tahrike yönlendirdiği, demokratik toplum gerekleriyle bağdaşmayan, kamu barışını, kamu sistemini ve kamu güvenliğini tehlikeye düşürecek mahiyette olduğu açıktır” değerlendirmesine yer verildi.

Dilekçelerde, Ümit Özdağ hakkında, savcılık makamınca resen tespit edilecek hatalardan dava açılması talebinde bulunuldu.

KAYNAK: AA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.