Tevfik Göksu’ya süt fiyatı tepkisi

Adı AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan aday adayları arasında geçen, Esenler Belediye Başkanı ve İBB’nin AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, Fox TV’de yayınlanan İlker Karagöz ile Çalar Saat programına konuk oldu. Sözcü Gazetesi Yazarı Deniz Zeyrek’in de yer aldığı programda konuşan Göksu, sütün marketlerdeki fiyatının 20 lira olduğunu, bunun İBB’ye 41 liraya mal olduğunu iddia etti. Gazeteci Deniz Zeyrek’in marketlerdeki süt fiyatının daha fazla olduğunu belirtmesi üzerine Göksu, bunun marketlerden aldığı rakamlar olduğunu söyledi.

CHP’Lİ MECLİS ÜYESİ MARKET MARKET GEZİP ARAŞTIRDI


İBB ve Bakırköy CHP Belediye Meclis Üyesi Nadir Ataman, Tevfik Göksu’nun bu sözleri üzerine marketleri dolaşıp süt fiyatlarını araştırdı. Bu araştırmasının ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Ataman, “Tevfik Göksu ‘süt 20 TL’ dedi ama gerçek öyle çıkmadı. Market market gezdim tek tek inceledim, en ucuz süt 35 TL. Tevfik Göksu, siyasetçi güvenilir olmalıdır. Bebeklerin, çocuklarımızın en önemli beslenme kaynağı olan süt üzerinden bari doğruları söyle. Bazı şeyler siyasete alet edilmez. 24 saat geçmeden, yaptığım küçük bir market gezisiyle iddialarının doğru olmadığını ortaya çıkardım. Resmi rakamlara bakmayı bile aklına getirmemişsin çiğ sütün litre alım fiyatı 15 TL. Süt işlenecek, paketlenecek markete gelecek, hepsi üzerine kar koyacak 20 TL’ye satılacak öylemi! Markette en ucuz süt 35 TL” diye konuştu.

“ARADAKİ 15 TL’Yİ AİLELERE KİM ÖDEYECEK?”

Siyasette söylenen sözlerin bir ölçüsü olması gerektiğini belirten Ataman, “Şimdi Tevfik Göksu’ya soruyorum; 35 TL’lik süte 20 TL diyorsun, peki aradaki 15 TL’yi ailelere kim ödeyecek? Kimse, Tevfik Göksu’nun bu iddialarına inanmaz. Ve Tevfik Göksu’nun bilmesine rağmen anlatmadığı gerçeği ben tekrar hatırlatayım. İstanbul’da ihtiyacı olan herkes süte ulaşıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu 4 yıldır ihtiyacı olan her aileye ücretsiz litre litre süt dağıtılmasını sağlıyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx