Son Dakika… Erdoğan: ‘Terör örgütü alınmasına evet diyemeyiz’

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası gazetecilerin soruları yanıtladı.

Erdoğan’ın açıklamaları:

“(Kolombiya Devlet Lideri’nin ziyareti) Dünyada terörün farklı boyutları var. Bunlardan en kıymetlilerinden biri uyuşturucu kaçakçılığıdır. Bunu görüşme fırsatımız olacak. 

“YPG’Yİ NEDEN TERÖR ÖRGÜTÜ KABUL ETMİYORSUNUZ?”

Terörle gayretin kuşatıcılığı çok geniştir. Bizim PKK ile gayretimiz, aslında AB’nin PKK’yı terör örgütü olarak kabul etmesine, başka bir kılıf uydurdular. Öbür tarafta YPG’yi terör örgütü olarak niçin kabul etmiyorsunuz? Bunları en yeterli bilen biziz. YPG mutlaka PKK’nın bir farklı doğurduğu terör örgütüdür. Bunları şu anda AB olduğu üzere dünyada da, hatta hatta ileri gidiyorum ABD bile bunlara görüşme noktasında birçok fırsatlar tanıyor. Bunlar terör örgütüdür, terör örgütünün işledikleri hatalar ortadadır. Ne yazık ki Batı bunları hala gizliyor, örtüyor. Başta Almanya olmak üzere, İsveç’te, Finlandiya’da her türlü yürüyüşleri yapıyorlar. Biz de bu işi en güzel bilen olduğumuza nazaran bunun gereğini yapmaya devam edeceğiz.

“NATO’YA TERÖR ÖRGÜTÜNÜN ALINMASINA ‘EVET’ DİYEMEYİZ”

Hollanda Başbakanı ile geniş bir görüşme yaptık. NATO’nun teröre karşı hassasiyetlerini biliyorsak, NATO’nun bir güvenlik örgütü olduğunu biliyorsak, NATO’ya bu türlü bir terör örgütünün alınmasına da evet diyemeyiz. Bunu İsveç için de Finlandiya için de birebir düşünüyoruz.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.