Sırt Ağrınızı Görmezden Gelmek Bu Hastalıklara Sebep Olabilir

Çoğu küçük ağrı ve sızı bize “yine geçecek” diye düşündürür. Ancak ya ağrı devam ederse? Bilhassa sırt ağrısı günlük hayatınızda sizi nitekim engelleyebilir. Sırtınız ağrıdığı için oturamamak, rahatça ayakta duramamak çok can sıkıcı ve yorucu. Pek çok insan vakit zaman ağır kaldırmak zorunda kaldıkları için ya da bütün gün masanın üzerine eğilerek oturdukları için sırt ağrısı çekerler. Birçok insan sırt ağrılarını görmezden gelir, fakat bu beş semptomdan rastgele birini yaşıyorsanız bir doktora gitmelisiniz.

Bir müddettir sırt ağrısı çekiyorsanız ve aşağıdaki belirtilerden rastgele birini yaşıyorsanız, hekiminize başvurmalısınız.1. İSTİKRAR SORUNLARI

Sırt ağrınız ile birlikte istikrarınızı müdafaada problemler mı yaşıyorsunuz? Yaşlı bayanlarda bu, osteoporoz belirtisi olabilir. Diğer bir deyişle: kemikleriniz yoğunluk yahut kütle kaybediyor ve kemiklerinizde küçük kırıklar oluyor. Fizyoterapi, istikrarınızı nasıl koruyacağınızı öğrenmenize ve bu kadar kolay düşmeyeceğinizden emin olmanıza yardımcı olabilir. Fizyoterapist ayrıyeten düştüğünüzde kendinize ziyan vermemeniz için size ipuçları da verecektir.

2. BACAKLARINIZDA AĞRI

Sırt ağrınız kalçalarınızdan bacaklarınıza hatta ayaklarınıza kadar yayılırsa, bu bir hudut sıkıntısının işareti olabilir. Bu zaten geçebilir, fakat bir müddettir onunla dolaşıyorsanız, hekiminizi ziyaret etmek daha uygundur. Birçok insan bu sorun için ameliyata gereksinim duymayacak, lakin sırt ve karın kaslarını güçlendirmek için masaj ve fizyoterapi üzere tedavilerden faydalanacaktır.3. TOPALLAMA

Sırt ağrınız ile birlikte bir topallama ile yürümeye mi başlıyorsunuz? O vakit ne yapacağınız konusunda hekiminizle konuşmak uygun bir fikirdir. Kalıcı hasar görmeden ve hayatınızın geri kalanında topallamadan evvel sorunu olabildiğince çabuk tedavi etmek daha güzeldir.

4. BAĞIRSAK YAHUT MESANE SORUNLARI

Sırt ağrınızın yanı sıra mesanenizde yahut bağırsağınızda ağrı hissediyor musunuz? O vakit, bilhassa semptomlar akutsa, bir doktora başvurmak çok değerlidir. Az görülen Kauda Equina Sendromunun bir işareti olabilir. Bir hekim kesin bir karşılık verebilir.

5. TÜM BEDENİNİZDE AĞRI

Sadece sırt ağrınız değil, tıpkı vakitte ateşiniz, titremeniz ve gece terlemeniz mi var? Hekiminize başvurun. Bu, bedeninizin bir şeye reaksiyon gösterdiğinin bir işareti olabilir. Pak olabilir, lakin daha önemli olaylarda kanser belirtisi de olabilir. Bu nedenle, hekiminizi ziyaret etmek makul olabilir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.