Sanatta bu hafta

Kristóf Baráti CRR’de

Ünlü kemancı Kristóf Baráti, Murat Cem Orhan şefliğinde CRR Senfoni Orkestrası ile birlikte 14 Temmuz’da saat 21.00’de Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda konser verecek. Konserin ikinci yarısında Mussogrsky’nin Bir Sergiden Tablolar isimli yapıtı seslendirilirken Atakan Kızıltan’ın yapay zekâ algoritmalarıyla hazırladığı görsel gösteri izleyiciyle buluşacak.

Ayvalık’ta açık hava sinema geceleri

Açık Hava Sinema Geceleri, 8 – 17 Temmuz tarihleri ortasında Ayvalık Belediyesi’nin yeni binasının bahçesinde düzenlenecek. Sinema Geceleri, Venedik, Cannes, Sundance ve Berlin’in de ortalarında olduğu değerli şenliklerden mükafatla dönen; Oscar ve Altın Küre ödüllerinde isimlerini duyuran sinemaları izleyiciyle buluşturacak.

Prömiyerini Cannes’da yapan ve bu yıl İstanbul Sinema Festivali’nde Altın Lale kazanan Gaspar Noé imzalı “Vortex”, oyuncu Maggie Gyllenhaal’un birinci direktörlük denemesi “Karanlık Kız / Lost Daughter”, Eskil Vogt’un yazıp yönettiği ikinci sinema “Masumlar / The Innocents” ve dünya prömiyerini Venedik Sinema Festivali’nde yapan ve Pénelope Cruz’a Venedik’te En Âlâ Bayan Oyuncu Mükafatı kazandıran Pedro Almodóvar imzalı “Paralel Anneler / Parallel Mothers” izleyiciyle buluşacak.

15 Temmuz Cuma saat 23.00’te Oscar’larda En Güzel Memleketler arası Sinema, En Düzgün Belgesel ve En Düzgün Animasyon kısımlarında adaylığı bulunan Jonas Poher Rasmussen’in yönettiği “Kaçış / Flee” sineması gösterileceği sinema gecelerinde 16 Temmuz Cumartesi, Joaquin Phoenix ve çocuk oyuncu Woody Norman’ın başrollerini paylaştığı yol sineması “Yaşamaya Bak / C’mon C’mon” izleyiciyle buluşacak. Açık Hava Sinema Günleri, yapay zekânın hayatımızın içine düzgünce nüfuz ettiği bir gelecekte geçen “Yang’dan Sonra / After Yang” ile 17 Temmuz Pazar akşamı sona erecek.

Melike Şahin müzikleriyle Çeşme’de

Melike Şahin, 13 Temmuz’da saat 21.15’te Atlantis Üretim tertibiyle Çeşme Açıkhava Tiyatrosu’nda sevenleriyle buluşacak.

Açılış ‘7 TENOR’ konseriyle…

13. Memleketler arası İstanbul Opera Festivali’nin açılışı, 16 Temmuz’da saat 21.00’de Haliç Kongre Merkezi Açık Hava Sahnesi’nde düzenlenecek “7 Tenor” konseri ile yapılacak.

Konserde İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşliğinde Devlet Opera ve Balesi solist sanatkarı yedi tenor tıpkı anda sahnede olacak. Verdi, Puccini, Lehar, Amirov, Bizet üzere dünyaca ünlü bestekarların sevilen ünlü opera yapıtlarından aryaların yanı sıra müziklerin, türkülerin ve napolitenlerin de yer alacağı konserin Orkestra Şefi Zdravko Lazarov.

Tenor solistler Bülent Bezdüz, Fazilet Erdoğan, Levent Gündüz, Murat Karahan, Bülent Külekçi, Hüseyin Likos ve Aydın Uştuk açık hava konserinde seyirci ile buluşacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.