Ormanda kaybolan Şehmus, 8’inci günde bulundu

İstanbul’da oturan Şehmus Ele, Kurban Bayramı’nın son günü olan 12 Temmuz’da, ailesiyle İstanbul’un Çatalca ile Tekirdağ’ın Saray ilçesi sınırlarındaki halk ortasında ‘Kastro’ olarak bilinen Çamlıkköy Tabiat Parkı’na pikniğe geldi. Ele’den, piknikte ailesinin yanından ayrıldıktan sonra haber alınamadı. Ailesi, Ele’yi bulamayınca kayıp müracaatında bulundu.

Jandarma takımlarının birinci gün yaptığı aramadan sonuç alınamayınca İstanbul ve Tekirdağ’dan gelen Jandarma Komando Arama-Kurtarma Tabur Komutanlığı (JAK), Polis Arama-Kurtarma (PAK), AFAD, AKUT ile Sahil Güvenlik Komutanlığı grupları ve gönüllülerden oluşan 400 kişilik arama-kurtarma takımı devreye girdi. Havadan dron, karadan iz takip köpeklerinin kullanıldığı arama çalışmaları başlatıldı.

CEP TELEFONU, BIÇAK, ŞORT VE TERLİKLERİ BULUNDU

Aramaların 2’nci gününde, Şehmus Ele’nin ormana girdiği yerden 1 kilometre uzaklıkta cep telefonu ile bıçağı bulundu. Telefon ve bıçak, jandarma tarafından incelenmeye alındı. Kayıp haberlerinin ardından görgü şahidinin, jandarmayı arayıp, Ele’yi 12 Temmuz’da ormanda gördüğünü söylediği belirtildi. Görgü şahidinin tabirlerinin akabinde arama çalışmaları, bu bölgede ağırlaştırıldı. Aramalarda, Korsan Koyu yakınlarında  Ele’ye ilişkin olduğu belirtilen şort ve terlikler bulunurken, incelemeye alındı. Şehmus Ele’yi arama çalışmaları son günlerde İstanbul’un Çatalca ilçesindeki ormanlık alanda ağırlaştırıldı. Aramalara Şehmus Ele, bugün saat 13.00 sırılarında Çamlıköy Tabiat Parkı’na 2 kilometre aradaki ormanlık alanda jandarma grupları tarafından sağ olarak bulundu. Ele, sıhhat denetiminden geçirilmek üzere Çatalca Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

ULAŞILMASI İÇİN İZ BIRAKMIŞ

Ele’nin birinci sözünde kaybolduğunu ve kendisine ulaşılması için cep telefonu ile öbür eşyalarını iz bırakmak için bıraktığını söylediği öğrenildi. Çatalca Karacakaya Jandarma Karakolu’na getirilen Ele, sıhhat denetiminden geçirilmek üzere Çatalca Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Çatalca Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, toplumsal medya hesabı üzerinden Ele’nin sağ olarak bulunduğunu açıkladı. Ermiş, açıklamasında, “Çok Şükür. Kurban Bayramı’nın 3’üncü gününden bu yana eilesi ile birlikte Tekirdağ Saray ilçesi ile Çatalca ortasındaki Kastro koyuna piknik için gelen ve sonrasında gezinti için orman içerisine girerek orman içinde kayıp olan ve 7 gün boyunca Valimiz Ali Yerlikaya’nın koordinesinde AFAD, jandarma, emniyet, kıyı güvenlik, orman bölge müdürlüğü takımlarınca orman içinde havadan ve karadan karış karış aranan Şehmus Ele isimli şahıs İlçe Jandarma takımlarımız tarafından biraz evvel sağ salim bulundu” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: DHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.