Muş’ta kan davalı aileler Kur’an-ı Kerim’in altından geçerek barıştı

Bunun üzerine Altay ve Yıldırım aileleri ortasında kan davası oluştu. Bu kan davasında diğerlerinin ölmemesi için Vali İlker Gündüzöz, Belediye Lideri Feyat Asya, Hasköy İlçe Belediye Lideri Hikmet Karayel, Vilayet Jandarma Kumandanı Albay İlhan Şen ve kanaat lideri ile imamlar bir ortaya geldi.

İki aile ortasındaki hasımlığın sona erdirilmesi için Bahçe köyündeki mescitte barış merasimi düzenlendi.

Devlet olaya el attı, barış yapıldı

Vali İlker Gündüzöz’ün telefon irtibatı ile katıldığı barış merasimine Belediye Lideri Feyat Asya, Hasköy İlçe Belediye Lideri Hikmet Karayel, Vilayet Jandarma Kumandanı Albay İlhan Şen, kanaat başkanları ve imamlar ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başlayan barış merasiminde bir konuşma yapan Belediye Lideri Feyat Asya, barışın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Aile bireyleri Kur’an-ı Kerim’in altından geçti

DHA’nın haberine nazaran; Altay ve Yıldırım ailesi ile mescitte yer alan vatandaşlara hitaben konuşan Vali İlker Gündüzöz ise, barışın hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Yapılan konuşmalar sonrasında duaların edilmesiyle, Altay ve Yıldırım Ailesi’nin bireyleri, tek tek Kur’an-ı Kerim’in altından geçti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.