Meteoroloji’den yeni hava durumu açıklaması! 24 vilayet için ‘sarı kodlu’ ikaz

Meteoroloji, haftalık hava durumu varsayım raporunu yayımladı. Buna nazaran 24 vilayet için ‘sarı kodlu’ ihtar verildi. İşte vilayet il şimdiki hava durumu kestirimleri…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü aktüel hava durumu iddialarını toplumsal medyadan duyurdu. 5 günlük iddiaları içeren haritayla birlikte yapılan açıklamada,  “(14- 20 Haziran 2022)
Hava sıcaklıklarının çoklukla mevsim normalleri civarında, iç kısımlarda yer yer mevsim normalleri altında seyredeceği kestirim ediliyor.

Öte yandan yurdun birçok bölgesinde can kayıplarına neden olan sağanak yağışlar hafta sonuna kadar tesirini sürdürecek.

SALI GÜNÜNE DİKKAT

Yapılan son değerlendirmelere nazaran 14 Haziran 2022 Salı günü yurdun iç bölümlerinde beklenen gök gürültülü sağanak yağışların İç Anadolu’nun güneyi ve doğusu (Konya, Karaman, Aksaray, Niğde, Kırşehir, Nevşehir, Kayseri, Sivas ve Yozgat), Antalya’nın iç kesitleri, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesitleri ile Doğu Anadolu’nun batısı ve kuzeyinde (Erzurum, Erzincan, Tunceli, Malatya, Elazığ, Bingöl) mahallî olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Ani sel, su baskını, yıldırım, lokal dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve fırtına, heyelan ve ulaşımda aksamalar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır.

‘Sarı kodlu’ ihtar yayımladığı vilayetler ise şu biçimde:

Erzincan, Tokat, Sivas, Tunceli, Aksaray, Karaman, Antalya, Bingöl, Giresun, Konya, Nevşehir, Yozgat, Bayburt, Artvin, Elazığ, Erzurum, Kayseri, Gümüşhane, Malatya, Niğde, Rize, Ordu, Kırşehir, Trabzon.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.