Malatya sandık başında

Didem Barut

MALATYA – Tüm Türkiye’de olduğu gibi Malatya’da da sabah saat 8:00 itibari ile sandıklar açıldı. CHP Malatya Seçim ve Hukuk İşlerinden sorumlu İl Başkan Yardımcısı Murat Tursun, gönüllü avukatların gün boyunca sahada olacağını belirtti.

‘SANDIK GÜVENLİĞİ İÇİN ÖNLEMLER ALINDI’

Tursun, okuma yazma bilmeyen yaşlılar yerine yakınlarının oy kullanmak için kabine girmek istediğini ve bu duruma müdahale etmek isteyen sandık görevlileriyle seçmen arasında anlaşmazlık yaşandığını belirtti. Tursun, “Sandığa gelen her seçmen, kendi oyunu kullanabilir. Görme ve bazı özel durumlu engelli seçmenin haricinde yakınlarıyla kabine girmeleri yasak. Sandık güvenliği için tüm önlemler alındı. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kılıçdaroğlu’nun ‘her sandığa 5 müşahit’ talimatına uyarak özellikle kırsal bölgelere destek sağlamaya çalıştık. Müşahitlerimiz özellikle son 2 saat ve oy sayımı sırasında sandık başlarında olacaklar” dedi.

Depremden sonra gittikleri Antalya’dan oy kullanmak için Malatya’ya gelen Hüseyin Uğurlu, “İlk seçimde gelememiştik. Seçimin ikinci tura kalacağını tahmin ettiğim için iki kere gidip gelmek maddi olarak zorlardı beni. Kalacak yer sorunumuz da var. Milletvekilliği için oy kullanmak istemedim. Cumhurbaşkanlığı seçimi daha önemli. O nedenle ikinci tur için geldik ve oyumuzu kullandık” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir