İşsiz genç İmamoğlu’na bu türlü seslendi: Kendi ülkemizde yabancı olduk

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun Fatih’te esnaf ziyareti sırasında vatandaşlar, yaşadıkları ekonomik zahmetlerden yakındı. 32 yaşındaki bir gencin “Bu ülkenin genciyim, işsizim. Kendi ülkemizde kendi konutumuzda yabancı olduk, mülteci olduk” kelamlarına İmamoğlu “Mutsuz olabilirsin fakat umutsuz olma. Hoş olacak her şey, birlikte başaracağız” karşılığını verdi.

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, Yedikule Gazhanesi inşaatındaki incelemelerinin akabinde Kocamustafapaşa Hacı Bayan Caddesi üzerinde esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Bir kasaba giren İmamoğlu etin kilosunun 160 TL olduğunu gördü ve yüksek bularak şaşırdı.  İmamoğlu ile karşılaşan bir fırıncı  da ekmek fiyatlarından yakınarak “Belediye olarak ekmek fiyatlarına bir el atsanız çok düzgün olur. Size güveniyoruz. Çok kasvetler çekiyoruz” dedi.

“BİR ÇUVAL UN 170 TL’DEN 400 TL’YE ÇIKTI”

İmamoğlu’nun  “4 lira oldu galiba” demesi üzerine fırıncı ekmeği şu an 5 TL’ye sattıklarını söyleyerek “Zabıta her gün geliyor bize ceza kesiyor. Cumhurbaşkanı çıktı açıklama yaptı. Artık zabıtalar her gün ceza kesmeye gönderiliyor. Fırıncılar olarak çok mağduruz. Ekmeği şu an 7 TL’ye satmamız gerekiyor. Bir çuval un, 170 liradan çıkmış 400 liraya. En alt seviyedeki un bu” diye yakındı. İmamoğlu “Zor durumda olduğunuzu biliyoruz. Fırıncı haklı, vatandaş da haklı” dedi.

“BU FATURALAR NE OLACAK?”

Bir vatandaş da konuta gelen faturaların yüksekliğinden şikayet ederek “Bakalım bu faturalarla ne olacak? Oyumuzu size verdik” dedi. İmamoğlu “İnşallah düzelteceğiz. Son kalanı da yollayalım düzelteceğiz inşallah” karşılığını verdi.

“BU ÜLKENİN GENCİYİM, İŞSİZİM”

Bir gencin “Halka hizmet için vazifeye gelen bireyler halk dışında herkese hizmet ediyorlar. 32 yaşındayım bu ülkenin genciyim, işsizim yıllardır” kelamları İmamoğlu’nun dikkatini çekti. Genç ile bir müddet sohbet eden İmamoğlu “O probleminle da ilgilenelim lakin söylediğin bu mutsuzluğun, öfken, ya da ekonomik zorlukların hepsinde haklısın. Bu ülkenin bunları hak etmediğini de biliyoruz. Tahlili için uğraşacağız. Mutsuz olabilirsin fakat umutsuz olma. Hoş olacak her şey bir arada başaracağız” diye konuştu. Genç vatandaş da “Kendi ülkemizde kendi konutumuzda yabancı olduk, mülteci olduk. Hayat kaideleri koşullar…” diyerek yaşadığı problemlere yansısını lisana getirdi.

“ZAMLARA DEVA BULABİLMEMİZ İÇİN…”

Kocamustafapaşa’nın akabinde Karagümrük’e geçen İmamoğlu, Hırka-i Şerif Mahallesi Rendeciler Sokak üzerinde kurulan semt pazarını ziyaret etti. Pazarda esnafın “Artık başa gel” kelamları ile karşılandı. Pazarda alışveriş yapan bir vatandaş hastanelerde yaşadığı meselelerden bahsederek “Benim oğlumun kaburga kemiği kırıldı. Daima hastanelerde, oradan oraya sevk ediyorlar. 4 yıldır bu türlü. Bir randevu bile vermiyor hastane. Bir ilgilenin. 20 yaşında çocuğum, askerliğini bile tecil ettirdi” dedi.

İmamoğlu da “Ablacım şöyle yapalım. Hastane ile ilgili işlerde biz yetkili değiliz lakin yardımcı olalım” diyerek ilgili daire liderine yardımcı olması için talimat verdi. Diğer bir vatandaş da “Mahvolduk, geçinemiyoruz” diye şikayet etti. İmamoğlu “Zamlara deva bulabilmemiz için bunları bir an evvel yollamamız lazım. Az kaldı” karşılığını verdi.

“Z JENERASYONU SİZİNLE”

İmamoğlu’nun gezisi sırasında pazardan “Başkanım kurtar bizi başkanım” sesleri yükseldi. Küçük bir kız çocuğu da “Z nesli sizinle” diyerek hislerini lisana getirdi. Seçimde İzmir’den kendisine oy vermek için İstanbul’a geldiğini söyleyen bir vatandaş da “Cumhurbaşkanı olmanızı istiyoruz” dedi. İmamoğlu da “Güzel olacak her şey. Hepsini kazanacağız. Daha hoş bir Türkiye var edeceğiz daima birlikte” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.