GSB işçi alımı müracaatları başladı mı? GSB işçi alımı başvurusu nasıl yapılır? GSB işçi alımı koşulları nelerdir?

Gençlik ve Spor Bakanlığı, taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere 4 bin 147 kontratlı işçi alacak.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu yaptığı açıklamada, taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere, 300 Ofis İşçisi, 866 Muhafaza ve Güvenlik Vazifelisi ile 2 bin 981 Dayanak Çalışanı (temizlik) alınacağını duyurdu.

GSB İŞÇİ ALIMI MÜRACAATLARI NE VAKİT BAŞLIYOR?

Adaylar müracaatlarını, 10 – 15 Eylül 2022 tarihlerinde e-Devlet üzerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Meslek Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden elektronik ortamda yapabilecekler.

GSB İŞÇİ ALIMI KAİDELERİ NELERDİR?

Alınacak 300 ofis işçisi için üniversitelerin en az lisans seviyesinde eğitim veren İktisat, İşletme, Maliye, Muhasebe, Kamu İdaresi, Ekonometri, Milletlerarası İlgiler, İnsan Kaynakları İdaresi ve Çalışma İktisadı ve Sanayi Münasebetleri Kısımları ile bu kısımlara denkliği Yükseköğretim Konseyi tarafından kabul edilmiş kısımlarından mezun olmak kuralı aranacak. Ofis işçisi alımı 2020 yılı KPSS B kümesi KPSS P3 puanı temel alınarak gerçekleştirilecek.

KPSS P93 puanı temel alınarak istihdam edilecek 866 Muhafaza ve Güvenlik Vazifelisi için ise üniversitelerin ön lisans seviyesinde eğitim veren kısımları ile bu kısımlara denkliği Yükseköğretim Heyeti tarafından kabul edilmiş kısımlarından mezun olmak ve 10 Haziran 2004 tarihli ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10’uncu unsurunda belirtilen kuralları taşıma kuralı aranacak.

KPSS P94 puanı temel alınarak alınacak 2 bin 981 Takviye İşçisi (Temizlik) için ise ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarından mezun olmak kaidesi aranacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.