Eximbank sendikasyon kredisi sağladı

Türk Eximbank, sendikasyon kredisini yüzde 100’ün üzerinde yenileyerek, Türk ihracat sektörüne destek sağlamak amacıyla 496,2 milyon euro, 79 milyon dolar ve 350 milyon Çin yuanı olmak üzere toplamda 658 milyon dolar tutarında kaynak sağladı.

Koordinatörlüğünü Emirates NBD Capital Limited, ICBC Turkey Bank A.Ş. ve The Commercial Bank’ın, Sürdürülebilirlik Koordinatörlüğünü ise ING Bank N.V. ve Standard Chartered Bank’ın üstlendiği Türk Eximbank’ın 1 yıl vadeli sendikasyon kredisi üç para birimli olarak gerçekleşti.

Türk Eximbank’tan yapılan açıklamaya göre, işleme Avrupa, Uzak Doğu ve Körfez bölgelerinden 21 banka katılım sağladı.

Bankanın başarıyla tamamladığı sendikasyon işlemiyle ilgili olarak açıklamalarda bulunan Türk Eximbank Genel Müdürü Ali Güney, işleme sürdürülebilirlik performans kriterleri ekleyerek, sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarını daha da ileriye taşıdıklarının altını çizdi. Ali Güney sözlerine şöyle devam etti:

“Depremden etkilenen bölgelerde kadın girişimci ve kadın istihdamını destekleyen firmaların finansmana erişimlerinin kolaylaştırılması için kredi desteğimizin artırılması ve sürdürülebilirlik ilkelerine dayalı olarak yeşil üretim yapan KOBİ’lere kaynak sağlanması hedefi dahil olmak üzere sürdürülebilirlik performans kriterleri ekleyerek gerçekleştirdiğimiz dördüncü sendikasyon işlemimizi %100’ün üzerinde yenilemenin gururunu yaşıyoruz. Bu işlem ile birlikte sene başından bu yana toplam 4 milyar dolar yurt dışı kaynak sağlamış olduk.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx