Deplasmanda üç puan her vakit uygundur

Lemi Çelik

Bağlantı Bilgileri

Trabzonspor geçen yılın şampiyon ekibi.

1- Trabzonspor Ümraniye deplasmanında alana forvetsiz çıktı. Geçen dönem Trabzonspor’u şampiyon yapan Cornelius ve Nwakaeme’nin yeri doldurulamadı. Trabzonspor düzgün oynamasına karşın net durum üretemedi. Trabzonspor o kadar güçlü bir takıma sahip ki yedek kulübesindeki oyuncuları Ümraniye’ye versen Ümraniye maçı kazanır. Trabzonspor bu takımla bu dönem da şampiyonluğun en büyük favorisidir.

2- Abdullah Avcı hocanın işi çok güç. Trabzonspor’un en güçlü bölgesi orta sahaydı ve hala orta alana transfer yapılıyor. Bu rekabet futbolcuların performansını artıracak mı yoksa oynamayan oyuncu hocaya isyan edip kadro ruhunu mu bozacak. Abdullah hoca rotasyonu çok âlâ yapması gerekiyor. Deneyimiyle bilgisiyle, ortaya koyduğu büyük performansla şayet bunu başarırsa güçlü orta alanıyla her kadrosu yenebilen bir Trabzonspor ortaya çıkar. Hamsik, Bakasetas, Abdülkadir Ömür, Dorukhan, Siopis ve Yusuf Yazıcı…Bu kadar güçlü orta saha Türkiye’de hiçbir grupta yok. Şayet Zidane’ın dediği doğruysa bu varlıklı orta saha şampiyon yapar.

3- Trabzonspor’un en büyük eksiği forvet çizgisinde Visca, Nwakaeme, Cornelius üzere 3 ismin olmaması. Bu 3’lü Trabzonspor’u şampiyon yaptı. Bugün Trabzonspor’un forvet çizgisine bakıyoruz. Trezeguet, Nwakaeme’nin yarısı bile değil. Djaniny santrafor değil. Trabzonspor alana forvetsiz çıktı. Bu kadar uygun oynayıp net durum bulamayışının nedeni Trabzonspor topu 3. bölgeye taşıyor, fakat maalesef santrafor olmadığı için bütün toplar net duruma dönüşmeden geri dönüyor.

Sonuç olarak Trabzonspor forvetsiz Ümraniyespor’u yendi, ortaya uygun futbol koydu, fakat durum üretemedi ve attığı tek golle alandan galip ayrıldı. Yeni transferler golcü futbolcular Umut Bozok ve Gomez’in performansı bu yıl Trabzonspor’un şampiyon olup olmayacağını belirleyecek.


Lemi Çelik

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.