Beylikdüzü’nde, çıplak fotoğraflarla iş adamına şantaj yapan çeteye operasyon

İstanbul’un Beylikdüzü ilçesinde, 16 Mayıs 2022 tarihinde saat 06.30 sıralarında, bir gece kulübü işlettiği öğrenilen M.A., iş yerine gelen silahlı bireyler tarafından kaçırıldı.

Çıplak fotoğrafları ve görüntüsü çekilen M.A., yerine el koyulmakla tehdit edildi. M.A.’nın ağabeyi Y.A.’dan da 100 bin lira isteyen şüpheliler, M.A.’nın yanında bulunan 9 bin lira para alyans, altın kolye ve saatini gasbetti.

Soruşturma başlatıldı

M.A., hür bırakılmasının akabinde polise giderek şikayetçi oldu. M.A.’nın şikayeti üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

DHA’nın haberine nazaran; olaya karıştığı belirlenen Fesih E.(33), olaydan bir gün sonra gözaltına alındı. Bu kişi tutuklandıktan sonra geçtiğimiz temmuz ayında yapılan operasyonda olayın faillerinden Yakup E.(29) ve Fırat Ü.(20) de yakalandı.

Evden tüfek ve tabancalar çıktı

Fırat Ü.’nün konutunda yapılan aramada kaleşkinof otomatik tüfek, 2 tabanca ve çok sayıda mermi ele geçirildi. Şüpheliler tutuklanarak cezaevine gönderildi.

5 kuşkulu daha gözaltına alındı

Gasp Ofis Amirliği tarafından yapılan çalışmalarda 5 kuşkulu daha gözaltına alındı. Şüpheliler Rıdvan E.(32) , Kenan T.(25) Murat A.(24), Bünyamin E.(22), Salahaddin K.(24) Gayrettepe’de bulunan Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirildi.

Çatıdan kaçmaya çalıştılar

Şüphelilerin çatıdan kaçmaya çalışırken yakalandığı öğrenilirken, o anları da polis kamerası kaydetti.

Daha evvelden polise çok sayıda geliş kaydı bulunduğu öğrenilen şüphelilerin konutlarında yapılan aramada bir adet tabanca, çeşitli çap ve markada 174 mermi, iki adet hassas terazi ile 9 kilogram uyuşturucu unsur ele geçirildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.