Barcelona’ya Arda Turan ve Alex Song transferlerinden 15.7 milyon euro ceza

Hakem skandalı ile başı dertte olan Barcelona’ya bir darbe de Arda Turan transferinden geldi. Yaşanan şok gelişmede Katalan kulübüne 15.7 milyon euroluk ceza kesildi.

La Liga ekibi Barcelona Negreira skandalı ile uğraşırken şimdi de Arda Turan transferinden dolayı para cezasına çarptırıldı.

İspanyol basınından Marca’nın haberine göre Katalan ekibi hakkında usulsüzlük iddiasıyla dosya açan vergi dairesi, yaptığı soruşturmanın ardından 15 milyon 700 bin euroluk para cezası verdi.

Lüks araçlarda usulsüzlükler, transfer edilen oyuncuların uçuş ücretlerinin beyan edilmemesi, Arda Turan’ın aldığı tazminatın yanlış hesaplanması gibi unsurların cezada etkili olduğu iddia edildi.

Marca’nın haberine göre oluşan bu olaylardan dolayı Alex Song (3 milyon 500 bin euro) ve Arda Turan’ın (1 milyon 312 bin euro) ayrıldıktan sonra aldıkları tazminat tutarlarındaki usulsüzlerden dolayı Barcelona’ya ceza verdi.

Soruşturma 2019’dan 2015’e kadar uzanıyor. Arabalar ve uçuş maliyetlerinin futbolcuların maaşlarının bir parçası olarak sayılamayacağını iddia eden müfettişler, bunun beyan edilmemiş bir misilleme olup olmadığını doğrulamaya çalışıyor.

Barcelona’nın bu davada haksız olduğu resmi olarak ispatlanırsa birçok cezai yaptırım gündeme gelebilir. Forbes’ta yer alan bilgilere göre İspanya Futbol Federasyonu’nun vereceği karar Barcelona’nın aleyhine olursa başta puan silme cezası olmak üzere küme düşürme ve 5 yıl liglerden men cezalarının da gündeme gelebileceği aktarıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir