Avustralya’da Timsah Saldırısına Uğrayan Yaşlı Adam Hastaneye Kaldırıldı

KANBERRA, 11 Temmuz (Xinhua) — Avustralya’nın Kuzey Bölgesi’nde timsah saldırısına uğrayan yaşlı bir adam hastaneye kaldırıldı.

Pazartesi günü Darwin kentinin güneyindeki Litchfield Ulusal Parkı’nda popüler bir mekan olan Wangi Şelalesi’nde yüzen 67 yaşındaki adam, iki metre uzunluğunda olduğu tahmin edilen bir tuzlu su timsahı tarafından yaralandı.

Olay sırasında bölgede bulunan ve görevde olmayan polis memuru Taneka Starr ile bir hemşire tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından, yaşlı adam kolundaki ve sırtındaki hayati tehlike oluşturmayan yaraların tedavisi için yakınlardaki Batchelor Sağlık Merkezi’ne kaldırıldı. Yaşlı adam daha sonra Royal Darwin Hastanesi’ne sevk edildi.

Çevre, Parklar ve Su Güvenliği Departmanı Kuzey Avustralya Parkları Başkanı Dean McAdam, kamu güvenliği sağlanıncaya kadar Wangi Şelalesi’nin halka kapatılacağını söyledi.

Bu olay 2023 yılında Kuzey Bölgesi’nde bildirilen dördüncü timsah saldırısı olarak kayda geçerken, hiçbiri can kaybıyla sonuçlanmadı.

Ocak ayında Kuzey Bölgesi’ndeki su yollarında 160’tan fazla timsah bölgeden uzaklaştırılmıştı. Wangi Şelasi’nden uzaklaştırılan timsahlardan birinin boyu 3,4 metreydi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx