Avrupa kupalarında kuralar İstanbul’da çekilecek!

Avrupa kupalarında kura heyecanı İstanbul’da yaşanacak.

Türkiye Futbol Federasyonundan yapılan açıklamaya nazaran, UEFA Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi ve Konferans Ligi küme kuraları ile erkekler ve bayanlarda yılın futbolcusu ve yılın teknik yöneticisinin belirleneceği ödül merasimi 25 Ağustos Perşembe ve 26 Ağustos Cuma günü Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Organizasyonda, 25 Ağustos Perşembe günü UEFA Şampiyonlar Ligi Küme Basamağı Kura çekimi ile “Yılın Futbolcusu” ve “Yılın Teknik Direktörü” ödül merasimi yapılacak. 26 Ağustos Cuma günü ise UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde çekilecek kura ile kümeler belirlenecek.

İstanbul Avrupa futbolunun dönem finaline de konut sahipliği yapacak. 2022-2023 dönemi UEFA Şampiyonlar Ligi Finali 10 Haziran 2023’te tekrar İstanbul’da yapılacak.

Konuya ait açıklama yapan Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi, Avrupa futbolunun tepesine mesken sahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti lisana getirdi.

Türk futbolunun da Avrupa’da tepeye çıkmasının en büyük temennileri olduğunu vurgulayan Büyükekşi, şunları kaydetti:

“Avrupa kupaları finallerinde Türk kulüplerini görmek için Türk futbolunun tüm paydaşlarına önemli sorumluluklar düşüyor. Biz TFF olarak sorumluluğumuzu biliyoruz. Kulüplerimizle sorumluluklarımızı yerine getirip Türk futbolunu Avrupa futbolunun tepesine çıkarmak istiyoruz. Avrupa Kupalarında vazife alan hakemlerimizin sayısını artırmak ve performansları yükseltmek için de çalışıyoruz. UEFA Avrupa kupalarında Türk hakemlerinin sayısının artması da yeniden Türk futbolunun marka pahasına katkı sağlayacaktır.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.