AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten Kılıçdaroğlu’nun YSK tezine reaksiyon: Tehlikeli bir söz

Son dakika haberi! AK Parti Merkez Karar ve İdare Heyeti (MKYK), Lider Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında bugün toplandı. Toplantıda dar gelirliler için atılacak yeni adımlar ve toplumsal konut projesi, KPSS soruşturması, cemevine provokatif hücum ve Rusya başkanı Putin’le Soçi’de yapılan görüşme ele alınacak. 

Ömer Çelik’in açıklamalarından satır başları şöyle; 

CEMEVLERİNE SALDIRILAR

Yapılan atakların provokasyon olduğu açık.

Toplantıda Lider Erdoğan, Soçi’de gerçekleştirdiği Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin ile yaptığı görüşmenin ayrıntılarını kurmayları ile paylaşacak.

ERDOĞAN’IN CEMEVİ ZİYARETİ

Kardeşlik sofrası etrafında lokmalar paylaşılacak.

Toplantıda Lider Erdoğan, Soçi’de gerçekleştirdiği Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin ile yaptığı görüşmenin ayrıntılarını kurmayları ile paylaşacak.

GAZETECİ LATİF ŞİMŞEK’E SALDIRI

Latif Şimşek’ yapılan saldırıyı bir defa daha kınayalım. Bir gazeteciye şiddet uygulanması üzere bir barbarlık çok az görülen bir şey.

AK PARTİ’NİN 20. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ

14 Ağustos’ta partimiz kuruldu. 21. yılımızı idrak edeceğiz. Partimizin 20. yılında kuruluş yıldönümü programı daha yalnızca geçmişti. Bu sene Cumhurbaşkanımızın güçlü hitabıyla AK Parti’nin yıldönümünü daima bir arada kutlayacağız.

SOÇİ ZİRVESİ

5 Ağustos’ta sayın Putin, şahsi teşebbüsleriniz olmasaydı bu gerçekleşmezdi diyerek Cumhurbaşkanımıza teşekkür etti. Her şeyin yerli yerine koyulması lazım. Türkiye şu anda diplomatik her sürecin merkezinde.

YAŞ KARARLARI

“SİYASETE MÜDAHALE EDEN BİR ORDU İSTİYORLAR”

Helalleşmeden bahsedenler, bu sözlerle hiçbir formda yüzleşerek helalleşme kapısı açmaya çalışmıyorlar. Dilek ettikleri şey, anayasal sisteme bağlı güçlü bir ordu değil. Siyasete müdahale eden bir ordu istiyorlar. Maalesef birileri her vesileyle bu Yassıada zihniyetini diriltme peşinde koşuyor.

SURİYE HAREKATI

Türkiye’nin Suriye’ye dönük askeri operasyonları birileri tarafından daima olarak, birtakım devletler tarafından ne vakit cumhurbaşkanımız, “Bir gece apansızın gelebiliriz” mottosuyla bu talimatı vermeye kalksa, birtakım ülkeler Türkiye’nin terör örgütlerine karşı yapacağı askeri operasyonlardan kaygı duyuyorlar. Lakin, Türk askerinin gaye alınmasından rastgele bir korku duymuyorsunuz.

“İSRAİL’İN TAARRUZLARINI ŞİDDETLE KINIYORUZ”

İsrail’in Gazze’ye kabul edilemeyecek gayrimeşru, gayri hukuksal saldırısı oldu. Hiçbir tüzel tarafı yoktur. Savunma gerekçesiyle izah edilemez. Burada ölümlerin ortaya çıkmasını şiddetle kınıyoruz. Hayatını kaybeden Filistinli kardeşlerimize rahmet diliyoruz. Mescid-i Aksa’nın statüsünün korunması en kıymetli sorundur. Bu statünün değiştirilmeye çalışılması son derece yanlıştır. Aksa’nın statüsünün hiçbir formda taciz altında olmaması gerekir.

YUNANİSTAN’A REAKSİYON: LOZAN’IN İHLALİDİR

Yunanistan’da iç siyasetteki duruma yakın bir biçimde bakıyoruz. Batı Trakya’da Lozan Antlaşması’nı ihlâl eden Türk azınlığa karşı ihlâlleri kınıyoruz. Lozan’ın 40. Unsuru, Türk azınlığın orada kendi okullarını, hayır kurumlarını kurmasını, kendi müftülerini seçmesini garanti altına alıyor. Bunu ihlâli Yunanistan’ın Lozan’ı ihlâlidir.

ABD’DEKİ MÜSLAMAN CİNAYETLERİ

Hayatını kaybeden Müslümanlara rahmet diliyorum. 9 ay çok uzun bir vakit. ABD üzere güçlü istihbarata sahip bir devlette bunların çoktan ortaya çıkarılması gerekirdi. ABD makamlarından beklentimiz, buraya odaklanarak seri cinayetlerin ortaya çıkarılması ve hukuk önünde cezalandırılmasıdır.

KILIÇDAROĞLU’NUN YSK KELAMLARINA CEVAP

CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu  “Elimizdeki seçmen bilgileri Yüksek Seçim Konseyi’nin elinde de yok, her bir seçmeni, birinci sefer sandığa gidip oy kullanacak seçmenleri de biliyoruz, konutlarını, adreslerini de biliyoruz, doğum yerlerine de bakıyoruz. Kaç yabancının oy kullanacağını biliyoruz, 400-500 bin kişi üzere yüksek bir sayı yok, o denli bir sayı geldiğinde onu çabucak kamuoyuyla paylaşırız” tabirlerini kullanmıştı.

Çelik Kılıçdaroğlu’na “YSK’nın elinde olmayan bilgiler var diyor. Bu tehlikeli bir söz. Bu bilgileri nasıl elde etmiş? YSK’nın bile elinde olmayan bilgiden bahsediyor. Bütün bunlarla ilgili açıklama muhtaçlığı ortaya çıkıyor.” kelamlarıyla yanıt verdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.