Abdullah Gül’den Mansur Yavaş’a adaylık yorumu

2023 seçimleri için altılı masanın kimi Cumhurbaşkanı adayı göstereceği bir türlü netleşmedi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı en mümkün formül olarak görülse de, bilhassa Âlâ Parti cephesinde Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş’ın aday gösterilmesi görüşü hakim.

Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra ismi geçen Mansur Yavaş, bahisle alakalı sessiz kalmayı sürdürse de isminin Cumhurbaşkanı adaylığı için geçmesine itiraz da etmiyor.

Abdullah Gül, adaylık için nabız yoklamaya devam ediyor

Hal bu türlü olunca yeni formüller düşünen muhalefetten birtakım isimler, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile olan kontağını sürdürüyor.

Bu isimlerin en başında da Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu ve Temel Karamollaoğlu geliyor.

Bu gelişmelerin yanı sıra dün TV100 ekranlarında gazeteci Şaban Sevinç 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile ilgili ses getiren bir açıklama yaptı.

‘Bu makam çocuk oyuncağı değil’ diyerek Yavaş’a verdi veriştirdi

Sevinç, Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda CHP’li bir milletvekilinin görüştüğünü söyledi.

“Sayın Abdullah Gül, Cumhurbaşkanı adayı olma hevesini kendisini görmeye gidenlere söz ediyor.” diyen Sevinç, Gül’ün muhtemel adaylar hakkındaki tabirlerine dikkat çekti.

Sevinç, Abdullah Gül’ün Kemal Kılıçdaroğlu’nun kazanma bahtının olmadığını görüştüğü CHP’li vekile aktardığını belirtti.

“Beypazarı Belediye Başkanlığı Cumhurbaşkanlığı için referans olmaz”

Kılıçdaroğlu’nun dışında ismi geçen Mansur Yavaş’ı da gaye aldığı aktarılan Gül, Yavaş için “Bu makam çocuk oyuncağı değil. Beypazarı Belediye Başkanlığı Cumhurbaşkanlığı için referans olmaz.” tabirlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.