7 aylık gebe Raziye’yi ‘bir erkeğe dikkatli baktığı’ gerekçesiyle öldürmüş

Olay, 1 Mart’ta, Yazısöğüt köyü yakınlarında meydana geldi. Eşinden boşanma basamağında olan 7 aylık gebe Raziye Karabuğa ile yaklaşık 1 yıldır dini nikahla birlikte yaşadığı Şehmuz Gezen ortasında arabada tartışma çıktı. Tartışmanın hengameye dönüşmesi üzerine Gezen, pompalı tüfekle Raziye Karabuğa’yı yüzünden ve göğsünden vurdu.

TUTUKLANDI

Gezen, daha sonra Karabuğa’yı arabayla Isparta Kent Hastanesi’nin acil servis girişine bırakıp uzaklaştı. Sıhhat takımının müdahale ettiği Karabuğa ile karnındaki bebeği kurtarılamadı. Olay sonrası polis tarafından yakalanıp gözaltına alınan Şehmuz Gezen, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

İDDİANAME KABUL EDİLDİ

Şehmuz Gezen hakkında ‘Gebe olduğu bilinen bayanı öldürme’

‘BİR ERKEĞE DİKKATLİ BAKTI’ TARTIŞMASI

Karabuğa’nın benzinlikte bir erkeğe dikkatli bakması sonucunda kıskançlık nedeniyle ortalarında tartışma çıktığını tabir eden Gezen, sonlanarak araçtan çıktığını, yanına aldığı pompalı tüfekle sürücü kapısından içeriye 2 el ateş ettiğini söyledi. Raziye Karabuğa’yı vurduktan sonra hastaneye götürdüğünü aktaran Gezen, görevlilerin gebe bayanı sedyeyle taşırken kendisinin hastaneden ayrıldığını kaydetti. İddianamedeki tabirinde Sehmuz Gezen, tüfeği çöp kutusuna attıktan sonra polise yakalandığını belirterek pişman olduğunu ve olayın bir anlık öfkeyle meydana geldiğini söyledi.

Davanın birinci duruşması 9 Eylül’de görülecek.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.